Łupież jest schorzeniem dermatologicznym, objawiającym się powstawaniem białych, łuszczących się plamek na skórze głowy i włosach. Skóra głowy, dotkniętej łupieżem jest podrażniona, swędząca, a łuski włosowe mogą być na niej osłabione. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie wyeliminować problem łupieżu.
Łupież – przyczyny
Schorzenie dermatologiczne skóry głowy, objawiające się łupieżem może dotyczyć dziś aż 50% społeczeństwa. To bardzo dużo zwłaszcza, że do powstania łupieżu muszą zaistnieć wspólnie dwa czynniki, w tym powstanie na skórze głowy konkretnego rodzaju bakterii, drożdżopochodna bakteria z grupy Melassezia działa wraz z odpowiednim poziomem tłuszczu, związanego z wydzielaniem się łoju na skórze. Oznacza to, że wpływ na rozwój łupieżu mogą mieć bakterie oraz nieprawidłowa gospodarka hormonalna, czynnik genetyczny, zbyt niski poziom higieny lub rozwijające się zaburzenie pracy skóry głowy. Łupież można leczyć dermatologicznie oraz przez stosowanie dobrych, właściwie dobranych kosmetyków jednak schorzenie często nawraca.
Jak walczyć z łupieżem?
Sposobem na pozbycie się łupieżu może być właściwie stosowany kosmetyk o działaniu przeciwgrzybiczym. Szampon przeciwłupieżowy powinien działać nie tylko na widoczne objawy łupieżu, związane ze swędzącą skórą głowy, łuszczeniem się jej i odklejaniem białych, widocznych we włosach elementów. Stosowanie szamponu do włosów przeciwłupieżowego powinno być regularne i prawidłowo wykonywane. W zależności od zaleceń producenta należy używać preparatu co tydzień lub do każdego mycia włosów, nawet codziennie i trzymać na nich po wmasowaniu przez konkretny czas. Łupież ma tendencję do nawracania, dlatego musisz przygotować się na konieczność powtarzania działania produktu co jakiś czas.
Co powinien zawierać dobry szampon przeciwłupieżowy?
Właściwy wybór szamponu przeciwłupieżowego znacznie wpływa na skuteczność podejmowanej walki z łupieżem. Wybierając produkt przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład, w którym znajdują się substancje aktywne w walce z objawami łupieżu. Jeśli wiec zastanawiasz się jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać znajdź produkt wśród kosmetyków wysokiej jakości, zawierających odpowiednią ilość składników aktywnych. Doskonale radzi sobie z nim kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, będący składnikiem dodatkowym. Szampon przeciwłupieżowy musi zawierać substancje przeciwgrzybicze, takie jak siarczek selenu, pirytonian cynku, ketokonazol, piroktan olaminy, klimbazol i smołę węglową. Skuteczność preparatu w znacznej mierze zależna jest od doboru do typu skóry głowy. Wśród wysokiej jakości szamponów przeciwłupieżowych znajdziesz produkty do skóry głowy wrażliwej, suchej, tłustej oraz łuszczącej się. Dzięki temu produkt wpisze się w Twoje potrzeby.
Czy możliwe jest pozbycie się łupieżu na stałe?
Łupież jest objawem nawracającym i rzadko zdarza się, że udaje się go wyeliminować całkowicie. Kurację przeciwłupieżową trzeba powtarzać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta kosmetyków i lekarza. Ważne, by stosować szampon przeciwłupieżowy zgodnie z informacją na opakowaniu. Skuteczność działania preparatu związana jest z regularnością stosowania i widoczna jest po około 3-4 tygodniach regularnego użycia. Warto pamiętać, by szampon przeciwłupieżowy stosować poprzez delikatne wmasowywanie w skórę głowy. Nie należy drapać, mocno pocierać skóry głowy gdyż można w ten sposób spowodować jeszcze większe uszkodzenia i wpłynąć na wypadanie włosów w osłabionych łupieżem cebulek.
Artykuł sponsorowany.