Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka znacznej części społeczeństwa. Co prawda, łysienie u mężczyzn jest częstsze, a zakola kojarzą się właśnie z męskim problemem. Faktem jest jednak, że problem zakoli dotyka także o kobiety. Warto znać skuteczny sposób na zakola, niezależnie od wieku i płci.

Co na łysienie – jak zadbać o swoje włosy

Niezależnie od tego czy jest to łysienie u kobiet, czy łysienie u mężczyzn – jest to problem poważny, który może mieć podłoże zdrowotne. Kiedy zauważymy u siebie lub swoich bliskich znaczne wypadanie włosów – warto wykonać profilaktyczne badania, aby dowiedzieć się co może być przyczyną tej dolegliwości. W wielu przypadkach, szybko diagnozując problem można zapobiec i przerwać proces łysienia i powstawania zakoli.

Istnieją dziedziczne formy łysienia – jeden z najczęstszych problemów nazywany jest łysieniem androgenowym. Polega on na stopniowej lokalnej transformacji włosów w cienkie włoski meszkowe, o krótkiej łodydze. Szacuje się, że androgenowe łysienie u kobiet dotyka w mniejszym lub większym stopniu nawet 40% populacji. W przypadku mężczyzn jest jeszcze popularniejsze. W przypadku tej formy łysienia u kobiet i mężczyzn leczenie jest trudne. Zwykle terapia skupia się na ograniczeniu wypadania włosów i stymulacji wzrostu.

Sposoby na zakola – czy odpowiednia pielęgnacja może powstrzymać łysienie?

Każdy, kto dba o swój wygląd powinien poznać skuteczny sposób na zakola u mężczyzn i sposób na zakola u dziewczyn i kobiet. W wielu przypadkach kluczowa i najskuteczniejsza jest profilaktyka. W przypadku włosów bardzo ważna jest zarówno prawidłowa pielęgnacja, jak i odpowiednia dieta. Niedobory witamin i składników odżywczych są częstą przyczyną wypadania i łamania się włosów, a co za tym idzie mogą prowadzić także do powstawania zakoli.

Warto wiedzieć, że za stan włosów odpowiada także gospodarka hormonalna. Bardzo często nadmiernego wypadania włosów doświadcza się w okresie dojrzewania, a także po porodzie. Są to okresy, kiedy gospodarka hormonalna organizmu jest rozregulowana. Z tego względu chcąc znaleźć sposób na zakola w młodym wieku, ważne jest poznanie problemu. Jeśli u podłoża wypadania włosów leżą problemy hormonalne, nie wystarczą wcierki i odpowiedni szampon – konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Przeczytaj:  Czy jazda rowerem po alkoholu jest zabroniona ?

Domowe sposoby na zakola – profilaktyka i pielęgnacja

W przypadku, kiedy chcemy uniknąć łysienia u kobiet i łysienia u mężczyzn warto stosować naturalne domowe sposoby na zakola. Wzmacniają one włosy i dbają o dobrą kondycję skóry głowy. Odpowiednia profilaktyka pozwala znacznie poprawić kondycję włosa i zmniejszyć prawdopodobieństwo nadmiernego wypadania i powstania łysiny czy zakoli.

Ważne jest odpowiednie oczyszczanie skóry głowy. Trycholodzy polecają, aby włosy zawsze myć dwa razy. Pierwszy raz ma na celu usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń. Drugie mycie pozwala na skuteczne oczyszczenie skóry głowy. Ważne jest także to, aby dobrać szampon do potrzeb skóry głowy nie włosów.

Dobrym profilaktycznym sposobem na zakola jest regularne wykonywanie peelingu skóry głowy. W zależności od potrzeb można wybrać peeling mechaniczny, lub delikatniejszy peeling enzymatyczny. Oczyszczona skóra głowy to zdrowa skóra głowy. Dzięki temu zdrowsze są także cebulki włosów, co powstrzymuje przedwczesne wypadanie.

Do rutyny pielęgnacyjnej warto włączyć także wcierki, olejowanie włosów oraz masaże, które możemy wykonać samodzielnie. Te wszystkie metody doskonale się sprawdzą i pozwolą powstrzymać nadmierne wypadanie włosów. Dzięki odpowiedniej rutynie i pielęgnacji włosy staną się gęste i mocne, a problem wypadania zniknie z horyzontu.

Kiedy wypadanie włosów ma podłoże zdrowotne często nie da się go zastopować stosując domowe sposoby na zakola. Zakola trudno ukryć, podobnie łysienie na czubku głowy – jaka fryzura może je zamaskować? Trudno o skuteczną metodę, która skutecznie ukryje łysinę. Niektórzy stosują tupeciki, inni fryzurę na zaczeskę. Obecnie coraz więcej mężczyzn, u których łysienie na czubku głowy czy zakola są poważne – decydują się na zgolenie głowy na łyso. Aby uniknąć takiej konieczności warto poznać skuteczne sposoby na zakola i stosować je zanim będzie za późno.

Artykuły z kategorii: