Zdrada kojarzy nam się ze światem filmu i seriali. Zwłaszcza w tych ostatnich postacie żyją uwikłane w niemożliwe wręcz układy. Mąż zdradza żonę z sąsiadką, a ona jego z bratem lub dla dodania pikanterii, zauważalnie starszym wujem.

Filmowcy oczywiście wyolbrzymiają zjawisko zdrady, ale jednocześnie zawierają w swoich produkcjach ziarenko prawdy. Bo do zdrad dochodzi często i regularnie. I dzisiaj tłumaczymy, po czym poznać, że partnerka nie jest wierna – zachowanie żony po zdradzie często mocno się zmienia.

Czy zdrada emocjonalna to też zdrada?!

1. Pierwsza czerwona flaga – żona staje się małomówna

Badania na temat zachowania kłamców, potwierdziły jeden niezwykle ważny czynnik. Osoby, które mówią prawdę, w trakcie opowiadania, zawierają o wiele więcej szczegółów. Kłamcy z kolei zazwyczaj opowiadają lakonicznie. To dlatego, że właśnie detale mogą ich zdradzić.

Z jakiego powodu spóźnił się pociąg? Kim była koleżanka, z którą żona spotkała się na kawie? Jakim cudem załatwienie podstawowej sprawy w banku zajęło cztery godziny?

Ze względu na właśnie takie kwestie kłamcy często ograniczają się do przedstawienia jedynie podstawowych informacji. I to właśnie swojego rodzaju małomówność kobiety może być swojego rodzaju czerwoną flagą dla męża.

Jak było na squashu?

  • Fajnie?

Jak ci się podobał nowy film Tornatore?

  • Był ok?

Jakie ciasto jadłaś na kawie z koleżankami?

  • Takie słodkie.

Tego typu odpowiedzi mogą oznaczać, że żona coś przed nami ukrywa. I tym czymś owszem może być szykowanie dla nas przyjęcia niespodzianki. Niestety zdradę też należy brać pod uwagę.

Przeczytaj także artykuł: Czy pocałunek to też zdrada?

2. Druga czerwona flaga – zmiany w zachowaniu (na przykład nowe hobby)

Zachowanie żony po zdradzie, jeśli do tej ostatniej doszło tylko raz, może praktycznie rzecz biorąc nie ulec zmianie. Raz odpowiedziała lakonicznie na pytanie. No i co z tego? Może była zmęczona. A może po prostu ten film był na tyle nijaki, że naprawdę nie ma o czy opowiadać.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w wypadku zdrad regularnych. Niewierne osoby, które mają stałych kochanków „na boku” potrzebują też stałego alibi. I dlatego właśnie w ich tygodniowej rozpisce pojawiają się nowe podpunkty – często dosyć zaskakujące.

Zdradzające kobiety nagle zaczynają chodzić na jogę, siatkówkę i basen. Zwłaszcza ten ostatni jest szczególnie dobrą wymówką. Bo wystarczy znaleźć pływalnię w pobliżu mieszkania kochanka i odwiedzać ją na pięć minut po miłosnej sesji. Dzięki temu wszelkie niepożądane zapachy znikają.

Przeczytaj:  Pęknięcie prezerwatywy - Jak rozpoznać oraz jak się zachować?

Dobrą wymówką są też lekcje języka, warsztaty albo studia zaoczne – zwłaszcza te, których zjazdy odbywają się poza miejscem naszego zamieszkania. Umożliwiają one zniknięcie na cały weekend bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń.

Oczywiście po trzech latach pojawi się kwestia dyplomu. Tym jednak zdradzająca osoba często wydaje się nie martwić.

3. Trzecia czerwona flaga – nadmierne dbanie o wygląd w nietypowych sytuacjach

Oczywiście nie ma niczego złego w dbaniu o wygląd. Wręcz przeciwnie, jeśli kobieta ćwiczy, maluje się i ładnie ubiera, to jedynie dobrze dla jej męża.

Jednocześnie jednak zdarzają się sytuacje, w których nadmierny makijaż i perfumowanie może wydawać się podejrzane.

Żona wychodzi na jogę pachnąca jak na randkę i w wyzywającym makijażu? Po co? Przecież zapach i tak się nie utrzyma w trakcie ćwiczeń, a make-up ma szansę spłynąć.

4. Czwarta czerwona flaga – unikanie bliskości fizycznej

Zachowanie żony po zdradzie może znacząco się zmienić również w sypialni. Skoki w bok nigdy nie biorą się z niczego. Mogą wynikać z odmiennych potrzeb seksualnych i potrzeby zróżnicowania życia płciowego. Mogą niestety brać się również z tego, że kobieta już nie czuje pociągu do stałego partnera.

Jego miejsce stopniowo zajmuje kochanek. Bardziej atrakcyjny, bo nowy. Ciekawszy, bo nie kojarzący się ze wspólnym kredytem i wieczorami spędzonymi na planowaniu budżetu domowego. Mężczyzna, który jest przygodą. Seks z nim stanowi jedynie niezobowiązujący wypoczynek oraz oderwanie się od codzienności.

Jeśli żona niespodziewanie nie ma ochoty nas pocałować, może to oznaczać, że tak naprawdę ma już kogoś innego.

Jeśli przysłowiowe bóle głowy zdarzają się jej o wiele częściej niż dotychczas, może to oznaczać, że tak naprawdę już sypia z innym.

I a propos bólu głowy. Zdradzające osoby bardzo często wymyślają kreatywne wymówki, aby uniknąć seksu.

Jedną z nich może być infekcja intymna (nabyta podczas pływania na basenie – który całkiem przy okazji stanowi alibi). Inną właśnie wszelkiego rodzaju udawane dolegliwości.

Artykuły z kategorii: