W związkach ludzie mają tendencję do tego, aby dzielić różne formy bliskości na zdrady i dozwolone gesty. Nie jest to oczywiście nic złego. Chociaż czasami nie do końca wiemy, gdzie jest granica, której nie powinno się przekroczyć. Tutaj przychodzi często zadawane pytanie. Czy pocałunek to zdrada?

Czy pocałunek to zdrada — z jakiej okazji dajemy sobie całusy?

Żeby określić, czy konkretny pocałunek był zdradą, warto zadać sobie pytanie dlaczego taka czułość wystąpiła. Całujemy się z różnych okazji, często są to niewinne całusy i uściski na powitanie. Takich drobnych gestów na pewno nie można dopisać do pojęcia zdrady.

Czasami pocałunki wychodzą tak spontanicznie, że nie mamy czasu zareagować i pomyśleć o konsekwencjach swojego czynu.

Niestety często całujemy się w momentach kryzysów małżeńskich, po kłótniach czy większych awanturach. Czasami podczas trzeźwości decydujemy się na pocałunki w ramach zemsty, a bywa też tak, że to nadmiar alkoholu miesza w głowach i skłania nas do zdrady.

Jakie pocałunki są dozwolone?

W związkach mamy różne podejście do fizyczności. Czasami pocałunki dzielą się na legalne i niedozwolone. Wszystko zależy od perspektywy partnera. Bywa tak, że zwykły całus nie będzie dla kogoś wart uwagi oraz nie stanie się powodem do rozstania. Częściej te namiętne pocałunki stają się problemem i powodem do kłótni małżeńskich i rozwodów.

Niezaprzeczalną zdradą stają się pocałunki połączone ze zbliżeniami fizycznymi. Czy to wspólne dotykanie się, czy seks… W oczach partnera będzie zdradą.

Przeczytaj:  Jak dobrać skarpetki do garnituru?

Pocałunek z inną kobietą, a relacja z żoną

Po pocałunku z inną osobą najczęściej mamy wyrzuty sumienia i jesteśmy bardzo zagubieni. Częściej zdradzają mężczyźni, chociaż według badań większość panów uważa, że pocałunek to nie zdrada. Zachowanie żony po zdradzie może być różne. Najczęściej jest to dla kobiet raniące. Jakie są sposoby na rozczarowanie ukochanej? Oto kilka propozycji

  • rozmowa — najskuteczniejsza metoda, w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z czymś takim jak zdrada emocjonalna. Szczere zapewnienia, że pocałunek nic nie znaczył to klucz do rozwiązania sporu.
  • prezenty — chociaż to dawny sposób, to wciąż bardzo skuteczny. Kobiety uwielbiają dostawać prezenty od swoich partnerów i jest to skuteczna metoda na załagodzenie sporu.
  • przejęcie obowiązków — nie da się ukryć, że problemy emocjonalne powodują znaczne utrudnienia w codzienności. W takim przypadku, przejęcie obowiązków ukochanej i odciążenie jej, może skutkować szybszym rozwiązaniem problemów.
  • czułości — jeśli ukochana pozwala na czułości, to warto wprowadzić je w życie. Chociaż lepiej zacząć od drobnych gestów. W taki sposób para zbliży się do siebie na nowo.

Pocałunki to mniejsze czułości, których większość ludzi nie uznaje za zdradę. Mimo wszystko warto mieć na uwadze fakt, że buziaki potrafią bardzo ranić. Jeśli chcemy ułożyć zdrową, pełną miłości relację, lepiej zrezygnować z całowania poza związkiem.

Artykuły z kategorii: