Odpowiednie ubranie na crossa jest niezbędne, aby uchronić się przed urazami, na które motocykliści są szczególnie narażeni w tym sporcie. Jedną z najważniejszych zasad jest to, aby przede wszystkim nastawić się na jakość, potem na cenę – dobrze wykonane ubrania będą służyły dłużej i wydajniej niż tanie i mniej trwałe ubrania. Jakie są najlepsze ubrania na motocykl?

Jaki kask na crossa wybrać?

Jak w przypadku każdego motocykla, najważniejszą częścią garderoby w motocrossie jest oczywiście kask. Wybór kaska na crossa to niełatwa decyzja. Jego najważniejszym zadaniem jest jak najbezpieczniejsza głowa, gdyż jest ona narażona na różnego rodzaju wypadki w motocrossie. Poza upadkiem z wysokości i przy dużych prędkościach powinien również zapobiegać wyrzucaniu kamieni spod kół i oczywiście innych kół samego motocykla. Jednocześnie musi zapewniać optymalną wentylację, daszek na czole powinien zapewniać cień i chronić gogle przed błotem czy deszczem. Czym więc wziąć pod uwagę przy wyborze kasku? Musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Zapięcie nie może być pod żadnym pozorem zatrzaskiwane. To musi być system DD, czyli dwie metalowe klamry owinięte wokół pasa. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, dzięki któremu kask nie spadnie z głowy i w razie potrzeby można go łatwo zdjąć.

Ubranie na crossa – co musisz wiedzieć?

Ze względu na charakter jazdy w lesie, na plażach lub w jakimkolwiek innym miejscu bez utwardzonych dróg odzież terenowa musi spełniać określone normy. Po pierwsze odpowiedni ubiór, powinien być trwały. Jadąc po szutrze lub innych podobnych trasach, nietrudno upaść czy zostać porysowanym przez kamienie wystrzeliwane spod kół. Dlatego ważne jest, aby skafander nie rozdarł się przy pierwszym kontakcie z obcym przedmiotem. Odzież motocrossowa musi również dobrze chronić całe ciało jeźdźca. Uważaj na kostki, dłonie i co najważniejsze na głowę. Nie mniej ważne jest zabezpieczenie kręgosłupa przed urazem. Pamietaj o dobrze dobranych ochraniaczach, które zabezpieczą twoje ciało i nie będą krępować ruchów.

Przeczytaj:  Ile kalorii ma piwo? Sprawdź!

Jaki strój enduro będzie najlepszy?

Na enduro najczęściej używane są spodnie crossowe, ale są też spodnie z szerokimi nogawkami, które idealnie nadają się na deszczowe i błotniste biegi, ponieważ woda nie wlewa się do butów. Podstawą wyścigów enduro jest kurtka! Powinna być lekka i wytrzymała, z odpinanymi rękawami i mnóstwem kieszeni, dzięki czemu możesz schować wszystko, co przydatne w lesie. Jeśli nie masz wystarczającej ilości kieszeni, powinieneś mieć tak zwaną sakę lub nerkę, czyli torbę, która wisi za pasem i może pomieścić klucze i napoje. Rękawiczki – Tu też jest wiele fasonów, ale najlepsze są te, które są wykonane z cienkiej skóry od wewnątrz i mają ochronę na zewnątrz. Należy je wyregulować tak, aby nie marszczyły się od wewnątrz po dokręceniu do kierownicy, ponieważ może to powodować odciski na dłoniach.

Artykuły z kategorii: