Niektórym wydaje się, że skarpetki są zbędnym dodatkiem i nie trzeba przywiązywać do niego większej wagi. Jeśli mamy na myśli chodzenie po domu czy wyjście do sklepu, to rzeczywiście jest to prawda. Jednak w przypadku garnituru wypadałoby pomyśleć o odpowiednio pasowanych skarpetkach.

Czy skarpetki do garnituru są konieczne?

Choć dawniej to pytanie nie pozostawiało wątpliwości, to dzisiaj może budzić kontrowersje. Latem bowiem staramy się, jak najbardziej minimalizować swój strój. Wydaje się zatem oczywiste, że nawet nie będziemy zastanawiać się, jakie skarpetki do garnituru najlepiej pasują. Bo po prostu ich nie założymy.

Przy mniej formalnych spotkaniach możemy sobie na to pozwolić, ale przy uroczystościach i oficjalnych wydarzeniach lepiej zadbać o odpowiednie skarpetki. Dzięki temu prezentujemy się o wiele bardziej elegancko.

Podczas wyboru istotne jest to, by skarpetki były wystarczająco długie. Nie mogą nawet podczas siadania pokazać choćby kawałka gołej skóry. Dlatego najlepiej przed wyjściem upewnić się, że tak jest.

Skarpetki do garnituru latem

Konserwatywne zasady nie pozwalają na to, by nie założyć skarpet. Jednak w cieplejsze dni można pozwolić sobie na złamanie tych reguł. Istotne jest jedynie to, że nie decydujemy się na takie posunięcie np. na własny ślub. Cały strój bowiem powinien być wtedy mniej formalny. W przypadku butów możemy zdecydować się choćby na loafersy.

Warto przy tym wybierać obuwie, które już znamy. Nikt przecież nie chciałby wrócić do domu z obtarciami, a wcześniej znosić ból przez cała uroczystość. Można też zdecydować się na stopki, które nie wystają z butów, a nie pozwolą na obtarcia.

Przeczytaj:  Domowy naleśnik - ile ma kalorii?

Niedopuszczalne są  jednak skarpetki na spodniach garniturowych. Jest to odpowiednia stylizacje na boisku i do sportu, a nie na ważne, oficjalne spotkania.

Jak odpowiednio dobrać kolor butów, spodni i skarpet?

Oficjalne zasady mówią, że zawsze dobiera się skarpetki pod buty lub spodnie. Dzięki temu stają się naturalnym przedłużeniem nóg i dobrze się prezentują w całej stylizacji. Warto wiedzieć zatem, jakie skarpety do brązowych butów najlepiej pasują.

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się brązowe skarpetki, a do tego garnitur z tweedu lub sztruksu. Najodpowiedniejszy będzie ten sam kolor albo co najwyżej ciemnoczerwony lub ciemnozielony.

W przypadku granatowego garnituru, czarnych lub brązowych butów dobrym rozwiązaniem są granatowe skarpetki. Do jasnego stroju pasują za to ciemniejszego od spodni, ale o ton jaśniejsze od butów.

Trzeba jednak zauważyć, że najbardziej uniwersalne są czarne skarpetki. W wielu przypadkach mogą nawet pasować. Jednak nie zawsze się sprawdza. W przypadku czarnych butów można osiągnąć efekt „buta za kostkę”, co nie prezentuje się najlepiej.

Warto zadbać o to, by cały strój dobrze się ze sobą komponował. Nic nie powinno odstawać od reszty – w tym także skarpetki.

Artykuły z kategorii: