Jesteś w szczęśliwym związku, wszystko się układa, spędzacie razem czasem, śmiejecie się, żartujecie, dzielicie opowieściami z życia o wydaje Ci się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Może myślisz, że to ta jedyna i gdzieś w szufladzie masz ukryty pierścionek zaręczynowy i tylko czekasz na odpowiedni moment. Nagle zauważasz, że ona w rozmowach z Tobą jest bardziej wyciszona, nie uśmiecha się tak często i nie rozstaje się ze swoim telefonem. W Twojej głowie zapala się czerwone światło i zaczynasz się zastanawiać, co się dzieje.

Dziewczyna pisze z innym – pierwsze symptomy

Do tej pory rozmawialiście o wszystkim: o tym, jak Wam minął dzień, co jedliście na obiad, jak nieznośny jest szef albo jak wścibska jest koleżanka z biurka obok. W zasadzie nie było chwil ciszy, a jeśli już były, to było to komfortowe milczenie. Teraz masz wrażenie, że rozmawiasz ze ścianą, nie wiesz o czym rozmawiać z dziewczyną. Na Twoje pytanie, jak jej minął dzień, odpowiada jedynie: „ok”, albo „w porządku” i ciężko jest wyciągnąć od niej jakiekolwiek inne informacje. Przez większość czasu w ogóle Cię nie słucha, cały czas wpatrzona jest w ekran telefonu. Gdy zapytasz, co robi, zapewne usłyszysz, że gra w grę, albo pisze z koleżanką. Gdy będziesz chciał zajrzeć jej przez ramię, możesz faktycznie zauważyć jakąś aplikację lub otwartą konwersację, ale większa szansa, że zobaczysz tylko, jak chowa telefon. Jedną z pierwszych wskazówek, że dziewczyna pisze z innym jest nagłe pojawienie się dodatkowego zabezpieczenia w jej telefonie lub zmiana znanego Ci hasła na jakieś inne. Zapewne zacznie też zabierać ze sobą telefon do toalety, choć do tej pory zawsze zostawiała go w różnych widocznych miejscach.

Po czym poznać, że dziewczyna pisze z innym – w skrócie:

  • ustawiła hasło w telefonie,
  • zabiera telefon wszędzie, także do toalety,
  • przestała z Tobą rozmawiać,
  • uśmiecha się częściej do telefonu niż do Ciebie.

Czym jest zdrada emocjonalna?

Wydaje się, że nic się nie dzieje. Pisanie to przecież jeszcze nie zdrada. Ty też masz koleżanki, z którymi czasami piszesz. Może nawet zdarza Ci się z nimi flirtować. A jednak jeśli nagle nie masz o czym rozmawiać ze swoją dziewczyną, ona przestaje angażować się w Waszą relację, możesz podejrzewać, że doszło do zdrady emocjonalnej. Nie musi dochodzić do żadnych fizycznych kontaktów, by okazało się, że druga osoba zaczyna poświęcać więcej czasu i uwagi komuś spoza związku, jednocześnie spychając swojego partnera na dalszy plan. To naprawdę da się łatwo odczuć, zwykle bowiem dziewczyna angażując się w nową relację, zaczyna ignorować obecnego partnera i można wyczuć chłód, jaki od niej bije w codziennych relacjach.

Przeczytaj:  Czy pocałunek to zdrada?

Gdy nie masz o czym rozmawiać z dziewczyną

Jeśli na początku znajomości dziewczyna zasypywała Cię opowieściami o swoim życiu, swoimi przemyśleniami, historiami swoich przyjaciółek czy dalekich krewnych, a po pewnym czasie przestałeś jej słuchać, nie możesz się dziwić, że znalazła kogoś, kto poświęca jej maksimum uwagi. Być może poczuła, że już nie masz ochoty jej słuchać, więc zdrada emocjonalna z jej strony przyszła naturalnie, gdy tylko pojawiła się inna osoba, gotowa ją poznać i jej wysłuchać.

Gdy już wiesz, po czym poznać, że dziewczyna pisze z innym, możesz podjąć działanie, które sprawi, że będzie chciała z powrotem uznać Ciebie za numer jeden. Jeśli doszło do zdrady emocjonalnej, prawdopodobnie będziesz musiał znacznie się wysilić, by osiągnąć swój cel. Zastanów się najpierw, czy naprawdę chcesz o nią zawalczyć, bo może tak naprawdę nie wiesz, o czym rozmawiać z dziewczyną i w zasadzie to wcale nie masz ochoty tego robić. Jeśli w istocie tak jest, pozwól, by była szczęśliwa z kimś innym. Jeśli jednak naprawdę chcesz z nią być – podejmij działanie jeszcze dziś.

Artykuły z kategorii: