Każdy, kto chciałby biegać, powinien zdecydować się na zakup wysokiej jakości obuwia. Nie ulega wątpliwości, że ma to duży wpływ na wygodę uprawiania sportu. W źle dobranych butach każdy trening może zmienić się w torturę, bo z obolałymi stopami ciężko jest się poruszać… a co dopiero przygotowywać się do przebiegnięcia maratonu. Jakie wybrać męskie buty do biegania w budżecie 300 zł? Sprawdź w poniższym artykule!

Z dobrze zaprojektowaną podeszwą

Wybierając buty do biegania, koniecznie zwracaj uwagę na ich podeszwę. To tak właściwie najważniejszy element budowy tego typu obuwia. Podeszwa musi być wytrzymała, ale równocześnie powinna być dość elastyczna i miękka, by dobrze niwelowała nierówności drogi. W butach do biegania odgrywa ona rolę amortyzatorów, które docelowo mają za zadanie ochronić kręgosłup przed skutkami zbyt silnych drgań i podskoków. Buty z dobrze zaprojektowaną podeszwą znajdziesz na https://nbsklep.pl/meskie/obuwie/biegowe. Pamiętajmy, że różne podeszwy zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym rodzaju podłoża. Kupując obuwie, trzeba pamiętać, do jakiego celu ma być wykorzystane. Warto także zwrócić uwagę na grubość podeszwy. Dobrze, jeśli jest ona dość pokaźna, bo wtedy lepiej tłumi wspomniane już uderzenia. Najlepsze podeszwy składają się z grubej warstwy gumy oraz specjalnej pianki. Dodatkowo podeszwa może być w odblaskowym kolorze. Dzięki temu podczas biegu wieczorem jest odpowiednio widoczna. To wpływa na bezpieczeństwo biegacza i nie można tego bagatelizować.

Przewiewne materiały

Buty do biegania są narażone na bardzo duży kontakt z potem. Nie powinno to być zaskoczeniem, bo przecież to naturalne, że podczas wysiłku stopy się pocą. Z tego powodu dobre buty do biegania powinny być wykonane z materiałów, które przepuszczają powietrze i nie pozwalają na spocenie się stóp. W budżecie do 300 złotych z pewnością znajdziesz sporo modeli, które spełniają ten warunek. Najlepiej w praktyce sprawdza się żakardowa cholewka z siateczki. Taka siateczka przepuszcza powietrze, co zdecydowanie podnosi komfort podczas biegania. Przy okazji trzeba też zwrócić uwagę na bezszwowe łączenie materiałów. To właśnie ono sprawia, że żaden z elementów buta nie wbija się w stopę, co w skrajnych wypadkach może być przyczyną wystąpienia kontuzji.

Przeczytaj:  Jak wiązać krawat? Szybki sposób na wiązanie krawata!

Wytrzymałość

Kupując buty do biegania, musisz zwrócić uwagę na ich trwałość. Na pewno przecież nie chcesz zbyt szybko myśleć o zakupie kolejnej pary. Z tego powodu najlepiej jest poświęcić chwilę na to, by przyjrzeć się jakości wykonania obuwia. Trzeba obejrzeć szwy, sprawdzić jak buty zachowują się, kiedy są zgniecione w dłoniach i jak szybko wracają do swojego pierwotnego stanu. Jeśli nie możesz tego zrobić, bo robisz zakupy online, to możesz po prostu poczytać opinie i recenzje na temat konkretnego modelu butów. Wybieranie tych o jak najwyższej trwałości, to dobry sposób na to, by zaoszczędzić sobie sporo kłopotów i przy okazji nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Artykuły z kategorii: