Nauka języka niemieckiego kojarzy się ze studiowaniem podręczników, nauką słówek na pamięć oraz rozwiązywaniem masy ćwiczeń gramatycznych, które przecież nie należą do najłatwiejszych. Nic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje z niej, zanim jeszcze w ogóle na dobre kurs się rozpocznie. Na szczęście są alternatywy, które ułatwiają naukę języka niemieckiego w naturalnych warunkach. Jakie? Sprawdźmy!

Naturalna nauka języka niemieckiego – jak to wygląda?

Większość metod nauczania języka niemieckiego jest przestarzałych. U dzieci czy młodzieży mogą powodować stres, a nawet frustracje. A przecież istnieją badania naukowe (z zakresu neurodydaktyki), które mówią o tym, że negatywne bodźce nie sprzyjają nauce. O wiele efektywniejszy jest kurs języka niemieckiego we Wrocławiu prowadzony metodą bezpośrednią i naturalną z wykwalifikowanym native speakerem.

Taki kurs opiera się o swobodną komunikację werbalną. Tutor na początku używa prostych wyrażeń, gestów, mimiki, pokazuje przedmioty i pozwala kursantom na obserwację języka i jego mechanizmów. W miarę rozwoju kompetencji komunikacyjnych uczniów zaczyna posługiwać się coraz bardziej złożonymi konstrukcjami gramatycznymi. Niczego nie wymusza, a jedynie pomaga uczącym się zrozumieć nowe dla nich kody językowe.

Zasady nauki języka niemieckiego w naturalnych warunkach

Największą zaletą nauki języka niemieckiego w naturalny, swobodny sposób jest metodyka nauczania. Forma zajęć jest bowiem tak opracowana, by z jednej strony zaangażować słuchaczy, a z drugiej umożliwić im indywidualną pracę. Zajęcia językowe, które odbywają się w małych grupach, nastawione są przede wszystkim na rozwijanie umiejętności interpersonalnych i przyswajanie języka w dogodnej formie. W przypadku dzieci często odbywa się to poprzez aktywności ruchowe i angażujące zadania.

We Wrocławiu jest takie miejsce, gdzie będziesz mieć kontakt z „żywym językiem”, a Twoje dziecko nauczy się go w naturalny sposób. To szkoła językowa Gerelis przy Oławskiej lub Nyskiej. Zajęcia prowadzone są tam przez native speaker oraz profesjonalnego lektora i odbywają się w kameralnych 4-6 osobowych grupach. Native speaker nie koryguje błędów, a jedynie angażuje, naprowadza, zadaje dodatkowe pytania i pomaga rozwinąć kompetencje werbalne. Najważniejsze jest bowiem, by uczeń potrafił zrozumieć kontekst i odnieść się do sytuacji.

Przeczytaj:  Jak poprawnie podłączyć akumulator, krok po kroku

Nauka niemieckiego nie musi być nudna

Jak wyglądają zajęcia we wrocławskiej szkole językowej?

We wrocławskiej szkole językowej zajęcia z niemieckiego prowadzone są metodą bezpośrednią i naturalną. Co to oznacza? Że podstawą są gry i zabawy językowe oraz warsztaty, które pomagają kursantom odnaleźć się w codziennych sytuacjach. To właśnie dzięki nim uczniowie z łatwością przyswajają wiedzę. Co ciekawe, na żadnym etapie kursu języka niemieckiego nie korzystają oni z podręczników. Jak zatem się uczą?

Przede wszystkim na podstawie materiałów opracowanych według autorskiej metody przez założycielkę szkoły. Podstawą nauki języka jest konwersacja z native speakerem, by uczniowie przez cały czas byli otoczeni językiem niemieckim. Nauczyciele duży nacisk kładą na kształtowanie zdolności komunikacji werbalnej oraz poprawną wymowę. W ten sposób kursantom będzie łatwiej przełamać barierę językową w sytuacji, gdy faktycznie przyjdzie im obcować z rdzennymi mieszkańcami niemieckich landów.

Dużym atutem szkoły, którego nie znajdziesz nigdzie indziej, jest obecność zwierząt. W szkole bowiem mieszkają tymczasowo zwierzęta ze schroniska. Znalazły one tu azyl, a w zamian pomagają kursantom niwelować stres związany z nauką.

Artykuły z kategorii:

Otagowany

,