Kawalerka to często jedno z pierwszych mieszkań młodych osób, którego zaletą jest przede wszystkim niska cena. W zamian otrzymują jednak mały metraż, którego zagospodarowanie może sprawiać pewne trudności. Warto sięgnąć po sprawdzone, proste rozwiązania, dzięki którym nie trzeba rezygnować z kącika sypialnianego nawet w kawalerce. Jak go zaaranżować?

Dlaczego warto wydzielić kącik sypialniany w kawalerce?

Jeszcze kilka lat temu powszechną praktyką osób mieszkających w kawalerkach było spanie na kanapie. Mebel ten, choć dobrze prezentuje się w salonie, nie jest przeznaczony do tego, aby spać na nim regularnie. Co innego goście, którzy od czasu do czasu odwiedzą nas i zostaną na noc, a co innego spędzanie każdej nocy na niewygodnym podłożu. Kanapy nie są bowiem odpowiednio wyprofilowane, co ma wpływ na nasz organizm. Kącik sypialniany w kawalerce to jednak nie tylko kwestia wygody. Pozwala zachować intymność, zwłaszcza gdy odwiedzają nas goście, a jeden z domowników ma ochotę położyć się wcześniej spać. Ponadto nieposkładana po nocy kanapa nie prezentuje się zbyt efektownie, a o poranku nie każdy ma czas na to, by ścielić łóżko. Nierzadko trzeba dodatkowo wynieść pościel czy innego rodzaju dodatki, co w przypadku osób spieszących się do pracy czy na uczelnię może być problematyczne. Urządzenie kącika sypialnianego w kawalerce nie musi być dużym wyzwaniem, natomiast tego rodzaju przestrzeń przynosi nam sporo korzyści.

dlaczego-warto-wydzielic-kacik-sypialniany-w-kawalerce.jpg

Jak urządzić kącik sypialniany w kawalerce? 3 sprawdzone metody

Jak zmieścić sypialnię w kawalerce? To pytanie od lat zadawali sobie architekci wnętrz, jednak do tematu trzeba podejść obiektywnie – w przypadku małego metrażu nie sposób wydzielić nowe pomieszczenie, w którym można by spędzać noce. Rozwiązaniem natomiast będzie mały kącik sypialniany, który można wygospodarować z części salonu. Jak go wydzielić i urządzić? Oto 3 proste, sprawdzone metody:

  1. Ścianka działowa lub meble – ścianka może być jednocześnie mini półką, która zapewni nam dodatkowe miejsce do przechowywania;
  2. Zasłony na karniszu – pełnią funkcję kotary, dzięki której możemy zakryć wnętrze naszej mini sypialni;
  3. Ścianka dekoracyjna z roślin – najprawdopodobniej nie zabezpieczy ona wnętrza sypialni tak dobrze, jak zasłona, ale za to zyskamy miejsce dla kwiatów czy mini krzewów.
Przeczytaj:  Jak prawidłowo usmażyć idealnego steka

Wybór konkretnej metody oddzielenia sypialni od reszty mieszkania zależy w dużej mierze od jego rozkładu oraz budżetu, którym dysponujemy. Niemniej jednak, urządzając sypialnię, nie powinniśmy oszczędzać. Ostatecznie jest to miejsce, w którym będziemy wypoczywać i regenerować się po całym dniu. Skupmy się na priorytetach – jeśli nie wyobrażamy sobie mieszkania bez roślin, to dobrym rozwiązaniem będzie ścianka dekoracyjna, a jeśli zależy nam na jak największej prywatności, wybierzmy zasłonę. Obecnie dysponujemy tak dużą liczbą rozwiązań, że z pewnością znajdziemy estetycznie prezentujące się elementy oddzielająca sypialnię od salonu, dobrze wpisujące się w ideę aranżacyjną mieszkania.

Jak wyposażyć mini sypialnię w kawalerce?

Kącik sypialniany w kawalerce nie jest miejsce, w którym pomieścimy wiele rzeczy. Najczęściej musimy ograniczyć się do łóżka i jednego mebla, oczywiście o niezbyt dużych wymiarach. Nie oznacza to jednak, że sypialni w kawalerce nie można urządzić ze smakiem. Wręcz przeciwnie – ważne, aby do maksimum wykorzystać przestrzeń, jaką dysponujemy. W pierwszej kolejności zakupmy wysokiej klasy łóżko. To ono stanowi najważniejszy mebel w sypialni i pod jego wymiary będziemy dopasowywać pozostałe elementy. Do łóżka dobieramy wygodny materac, dzięki któremu noce spędzone na kanapie będą już tylko przykrym wspomnieniem. Warto zapoznać się z ofertą materacy do łóżek małżeńskich, dostępną na: https://sleepinghouse.pl/138-materace-180×200. Sklep jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Hilding, dlatego możemy być pewni, że wybieramy materac z najwyższej półki. Na uwagę zasługuje zwłaszcza produkt Fit 4 Sleep, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających. W sklepie https://sleepinghouse.pl/ znajdziemy także inne akcesoria, które pomogą nam urządzić sypialnię. Pamiętajmy o dekoracyjnych poduszkach czy kocach, które staną się praktycznymi dodatkami. Jeśli dysponujemy miejsce, wyposażmy się w komodę albo szafę do przechowywania najważniejszych rzeczy. Warto wybrać model wykonany na zamówienie, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Zagrajmy też dodatkami, takimi jak zasłony w ulubionym kolorze albo girlanda LED, która będzie stanowić kolejne źródło światła.

jak-wyposazyc-mini-sypialnie-w-kawalerce.jpg

Materiał sponsorowany.

Artykuły z kategorii: