Na polskiej rap scenie chyba tylko Szpaku potrafi w taki sposób łączyć poezję z rapem, ciężkie klimaty z mega emocjonalnymi wersami, piękno i brzydotę. Dlaczego warto go słuchać i zaglądać do Gugu Shop? Co ma do zaoferowania raper z Morąga i czym zachwyca, a czym przeraża? Nie znasz jego kawałków? Z pewnością nie przejdziesz obok jego twórczości obojętnie!

Emocje, oryginalność, empatia – oto Szpaku!

Raper, który nie boi się nawijać o emocjach? Szpaku! Raper, który zna ciemną stronę życia? Bardzo ciemną? Szpaku! Raper, który nie tylko nawija, ale tworzy, nie tylko kreśli wersy rapowej nawijki, ale także umie posługiwać się językiem w niebanalny, poetycki wręcz sposób? Szpaku! Raper, który wywlecze cię z bagna swoimi zwrotkami nawet wtedy, gdy jesteś w nim po uszy? Szpaku!

Nie ma chyba w polskim świecie hip-hopowym słuchacza bądź słuchaczki, którzy mogliby przejść obok twórczości rapera z Warmii i Mazur obojętnie. Budzi skrajne emocje, jednak nie biorą się one znikąd. Są obecne w jego rapie non stop. Sam nawija, że: nie było rymu, bo kładę emocje!, więc to jest jego tworzywo. Dlatego warto odwiedzić Gugu Shop i nabyć jego płytę bądź innego rodzaju merchandise! Szpaku naprawdę dba o swoich fanów i to nie tylko w nawijkach, także w realu!

rap 1.jpg

Chcesz poczuć się żywy? Chcesz promyk nadziei w obezwładniającym mroku? Chcesz czuć i być rozumianym? Chcesz wsparcia? Jego muzyka da ci to wsparcie i pozwoli wydobyć z siebie pokłady empatii, siły oraz współczucia. To prawdziwy rap. Rap ulic, ale także rap serca. Rap twórczy, nie odtwórczy!

Przeczytaj:  6 cech dobrego sklepu spożywczego online

Gugu Shop – co w nim znajdziesz?

Prócz najnowszych płyt Szpaka znajdziesz także bluzy z logiem Gugu, które samo w sobie stanowi ciekawy przypadek logomanii. Logomania, a więc ozdabianie logiem odzieży, funkcjonuje od lat, jednak Gugu to co innego. Fani Szpaka uwielbiają go za to, kim jest, a pająk na bluzie czy T-shirtach to ich znak rozpoznawczy. Pająk, czyli mrok. Pająk, czyli sieć. Sieć połączonych ze sobą ludzi za pomocą muzyki, często z różnych środowisk, często bardzo sobie bliskich, choć oddalonych niewidzialnymi przeszkodami.

Muzyka Szpaka burzy te przeszkody i stara się ludzi łączyć, nie dzielić. Wszystkim tym, którzy są odtrąceni, niekochani, nielubiani lub inni Szpaku podaje pomocną dłoń. Nikogo nie odtrąca, choć często jego rymy pełne są ciemności, ale mimo wszystko – paradoksalnie – niosą światło. Przewrotna to twórczość!

Nie słuchasz Szpaka? Przełam się! Krytycy zarzucają mu nadużywanie pewnych środków muzycznych czy stylistycznych. Faktem jest jednak to, że nikt na polskiej rap scenie nie jest podobny do Szpaka. Wyróżnia się swoim indywidualizmem, empatią w portretowaniu środowisk naznaczonych piętnem wykluczenia czy ukazywaniem mało przyjemnych na pierwszy rzut oka ludzi w zupełnie niecodziennych barwach. Nie chcesz generycznego rapu, który tylko buja i nic nie wnosi? Wybierz Szpaka, a dostaniesz tony rozkminek i tony emocji. Wsłuchaj się w jego wersy, a znajdziesz tam siebie. Czasem zupełnie niespodziewanie!

Wpis partnera Queshop.

Artykuły z kategorii: