Doprowadzenie kobiety do orgazmu może być trudne. Podczas gdy 95% heteroseksualnych mężczyzn deklaruje, że zawsze lub zwykle osiągają orgazm podczas seksu, tylko 65% heteroseksualnych kobiet mówi to samo. Ponadto szacuje się, że tylko około 18% kobiet twierdzi, że sama penetracja wystarczy do osiągnięcia orgazmu, a około 37% kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm. Nie trzeba dodawać, że kobiety potrzebują szczególnej uwagi na strefy erogenne, aby w pełni się podniecić, poczuć przyjemność i ostatecznie mieć orgazm.

Zacznij od wprowadzenia nastroju.

Zanim zagłębisz się w aktywność seksualną, wprowadź nastrój. W porównaniu z mężczyznami, kobiety potrzebują więcej czasu aby się podniecić. Możesz wprowadzić nastrój, wykorzystując zmysły swojej partnerki, w zależności od jej osobistych preferencji. Przyciemnianie świateł, zapalanie świec lub kadzideł dla przyjemnych zapachów lub wykonywanie sobie nawzajem masaży erotycznych w celu odprężenia ciała – są to kroki, które możesz podjąć, aby nie tylko pomóc partnerce się podniecić, ale także pomóc jej się zrelaksować, co jest niezbędne do osiągnięcia wspaniałego orgazmu. Jak zawsze, kluczowa jest komunikacja. Słuchaj uważnie tego, co mówi twoja partnerka, abyś mógł pielęgnować środowisko i doświadczenie, które jest dla niej przyjemne.

Jak zapewnić partnerce orgazm łechtaczkowy?

1. Zapytaj swoją partnerkę, co lubi.

Łechtaczka jest bardzo unerwiona i niezwykle wrażliwa. Ze względu na jej wrażliwość niektóre kobiety mogą preferować pośrednią stymulację łechtaczki zamiast bezpośredniej stymulacji. Każdy jest inny, więc komunikowanie się ze swoją partnerką i pytanie, co jej się podoba, może oszczędzić ci kłopotów i sprawić jej więcej przyjemności. Jeśli nie otrzymujesz wielu oczywistych oznak, że twoja partnerka czuje się dobrze, możesz zadawać jednowyrazowe proste pytania, aby utrzymać atmosferę.

2. Stymuluj całą łechtaczkę.

Łechtaczka to coś więcej niż zewnętrzny guzek wielkości ziarnka grochu w górnej części warg pochwy – są to też jej cebulki, składające się z tkanki erekcyjnej, która może być faktycznie stymulowana przez wargi sromowe.

3. Seks oralny.

Przeczytaj:  Mężczyźni mylnie postrzegają własne przyrodzenie. Jaka jest średnia długość penisa?

Dla wielu osób seks oralny może być niezawodną ścieżką do przyjemności i orgazmu. Podczas uprawiania seksu oralnego, najpierw poliż okolice ud, aby zbudować podniecenie. Wysuń język i przyciśnij go do jej łechtaczki, powoli poruszając głową w przód i w tył, jakbyś kręcił głową „nie”, użyj kciuka, aby pocierać łechtaczkę, używając ust na pochwie, eksperymentuj z różnymi naciskami i intensywnościami, podążaj za rytmem bioder, spójrz na partnerkę i nawiąż kontakt wzrokowy.
Przeczytaj artykuł: Czy przy seksie oralnym można zarazić się HIV? – https://gentlemans.pl/czy-przy-seksie-oralnym-mozna-zarazic-sie-hiv/

4. Używaj zabawek erotycznych.

Włączenie zabawek erotycznych do sypialni to świetny sposób na wprowadzenie nowych emocji do seksu, a także zwiększenie prawdopodobieństwa orgazmu. Możesz poprosić partnerkę, aby pokazała ci, jakich sama lubi używać zabawek, abyś mógł dowiedzieć się, co lubi, a potem możesz podążać za jej przykładem lub dodać własne ruchy. 

Jak sprawić partnerce orgazm pochwowy?

1. Upewnij się, że jest podniecona.

Orgazm pochwowy, jest bardziej prawdopodobny, jeśli najpierw miał miejsce orgazm łechtaczkowy. Możesz więc skorzystać z powyższych wskazówek dotyczących orgazmu łechtaczkowego, zanim zaczniesz poruszać się wewnętrznie. Stymulację punktu G najlepiej zacząć tylko wtedy, gdy partnerka jest bardzo podniecona, aby doświadczenie było ogólnie wygodniejsze i przyjemniejsze.

2. Użyj palców.

Aby ręcznie stymulować punkt G, włóż palec i wyczuj obszar przypominający gąbkę, a następnie wykonaj ruch palcem „podejdź tutaj”, aby stymulować obszar, zaczynaj powoli, a następnie w końcu przyspieszając i używając większego nacisku. Dodatkowo możesz dodać kolejny palec, jeśli twoja partnerka będzie tego chciała. Pamiętaj, aby podążać za wskazówkami werbalnymi i niewerbalnymi, aby zobaczyć, co jest dla niej dobre, i nie wahaj się prosić o informację zwrotną, abyś wiedział, czego naprawdę chce.

3. Znajdź odpowiednie pozycje.

Jeśli przejdziesz do seksu penetrującego, czy to z penisem, czy z palcami, warto najpierw dążyć do pozycji, które ułatwiają dostęp do punktu G. Możesz także wypróbować pozycje, które dają twojej partnerce kontrolę, aby mogła ustawić się pod kątem, aby trafić w swój punkt G i kontrolować głębokość i intensywność.

Artykuły z kategorii: