Z pewnością zastanawiałeś się nie raz, jak rozmawiać z dziewczyną, aby zwróciła na ciebie uwagę. Dla wielu może wydawać się to banalne, jednak charaktery i usposobienia kobiet i mężczyzn są całkowicie różne, a co za tym idzie, wspólne konwersacje nie zawsze okazują się takie proste. Dochodzi do tego także kwestia temperamentu oraz przekonań płci żeńskiej. Z pewnością więc na swojej drodze spotkasz dziewczyny, z którymi rozmowa będzie się kleić, ale i takie, które podczas rozmowy mogą wydawać się nieco skryte, jednak mimo wszystko zaciekawią cię swoją osobą. Jak więc znaleźć ten złoty środek, który pomoże ci z łatwością, wejść w konwersację z dziewczyną?

Bądź sobą, pokazując przy tym, że jesteś godny zainteresowania

Stwierdzenie 'bądź sobą’ wydaje się banalne i oczywiste, ale tak naprawdę nie stosując się do niego, możemy pokazać się z gorszej strony, niż sobie uprzednio ustaliliśmy. Niepotrzebny stres, nadmierne kontrolowanie każdego swojego zachowania, a także wypowiedzianych słów mogą okazać się niekorzystne. Decydując się na zakładanie przysłowiowej maski, chcąc zagrać kogoś, kim nie jesteśmy, musimy liczyć się z tym, że nie będziemy w stanie utrzymać narzuconych przez siebie zachowań przez dłuższy czas. A czy nie lepiej przedstawić się jako osoba, którą naturalnie jesteśmy? To z pewnością pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów, a dziewczyna, widząc, że jesteśmy sobą, doceni starania i prawdziwie będzie mogła ocenić, czy jesteśmy osobą, z którą dobrze spędza jej się czas.

Wykaż zainteresowanie drugą osobą, zadając jej pytania

Decydując się na spotkanie, jedną z pierwszych myśli jest to, jak zrobić dobre wrażenie i o czym rozmawiać z dziewczyną, by konwersacja przebiegała płynnie. Możesz zacząć opowiadać o jakiejś ciekawej sytuacji z ostatnich dni z twojego życia, jednak pamiętając przy tym, żeby możliwe krótko to streścić. Zbyt duży natłok informacji o samym sobie, nie zwracając przy tym uwagi na drugą osobę, okazuje się niezbyt korzystny. Warto zaraz po tym zadać pytanie dziewczynie, nawiązujące do tej sytuacji, które jednak jest powiązane z nią, czy też zasugerować, aby dołączyła do rozmowy. Ważne jest, aby pokazać się z tej kreatywnej strony, aby zainteresować sobą innych, jednak uważając przy tym, by nie skupiać się tylko na sobie. Jeśli nie wykażesz zainteresowania dziewczyną, może ona odebrać cię jako osobę narcystyczną, a co za tym idzie może odmówić ci kolejnego spotkania.

Przeczytaj:  Różnica wieku w związku - przypadek, gdy ona jest starsza

Pomieszaj uniwersalne i ponadczasowe tematy z innowacyjnymi pomysłami

Zadając pytania mamy na calu poznanie drugiej osoby, więc standardowe pytania o rodzeństwo czy zainteresowania są jak najbardziej na miejscu. Możesz sporo dowiedzieć się o dziewczynie, a przy okazji może pojawić się jakiś temat, który jest rozwinięciem na zadane uprzednio pytania. Co więcej, może okazać się, że łączy was ta sama, bądź podobna pasja, a może jacyś wspólni znajomi. Wiadomą rzeczą jest, że wspólne wspomnienia często zbliżają do siebie ludzi. Rozmawiając o czymś, co nas faktycznie interesuje, przekazujemy prawdziwe emocje, co może być pozytywnym aspektem w kwestii poznawania się. Warto jednak wykazać się kreatywnością i zadać także pytania, które nie wydają się takie oczywiste.

Stres często jest przeszkodą do rozpoczęcia rozmowy

Przygotowując się na spotkanie z dziewczyną, często towarzyszą nam różne emocje, które mogą powodować stres. Chcemy wypaść jak najlepiej, jednak ta emocja powoduje, że przyswojona wcześniej na ten temat wiedza, na czas spotkania umyka. Z pomocą przychodzi krótki, ale wartościowy spis przygotowanych przez nas pytań, które są odpowiednie do każdej rozmowy.

1. Jakie są twoje zainteresowania?
2. W jakim miejscu, w którym byłaś czułaś się najlepiej, a jakie chciałabyś jeszcze odwiedzić?
3. Czym aktualnie się zajmujesz? Czy wiążesz z tym swoją przyszłość?
4. Co cenisz w drugim człowieku?
5. Jakie są twoje priorytety w życiu?
6. Wolisz oglądać filmy, czy bardziej pasjonuje cię czytanie książek?
7. Potrawy, z jakiej kuchni świata są twoimi ulubionymi?
8. Jakimi wartościami się kierujesz? Czy jest to spontaniczność, czy może jesteś ułożoną osobą?

Są to tylko nieliczne pytania, które pomogą ci odpowiedzieć na pytanie, o czym rozmawiać z dziewczyną. Ważne jest, abyś wykazał się także swoją wyobraźnią i pokazał, że druga osoba jest dla ciebie interesująca. Kobiety doceniają starania mężczyzny, jednak trzeba mieć na uwadze, by nie przekroczyć pewnej granicy. Zbyt dogłębne pytania, czy nadmierne zainteresowanie mogą niekorzystnie wpłynąć na dalszy rozwój relacji.

Artykuły z kategorii: