Wiele osób odczuwa niepokój o to, czy ich penis jest wystarczająco duży i czy zadowoli partnera seksualnego. Może to wpłynąć na pewność siebie i obraz siebie. Często jednak obawy te są bezpodstawne. Większość mężczyzn uważa, że średnia długość penisa w stanie erekcji wynosi około 15,2 cm. W rzeczywistości średnia jest znacznie niższa. Jaki jest przeciętny rozmiar członka?

Jaki jest średni rozmiar penisa?

Nie tak duży, jak wielu osobom się wydajePrzekrój badań nad rozmiarem prącia z 2020 r. pokazał średni rozmiar członka w stanie erekcji wynosi około od 13 cm do 14 cm. Uwzględniając stronniczość ochotnikównaukowcy sądząże średnia zbliża się ku dolnej granicy tego zakresuStarsze pomiary ustalały przeciętną długość wiotkiego penisa na 9 cm. Czytaj dalejaby pozyskać odpowiedzi na wszystkie pytania odnoszące się rozmiaru penisana przykład, czy rozmiar ma znaczenie dla partnera i co da się z tym zrobić.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Jeśli chodzi o seks, rozmiar penisa naprawdę nie ma znaczenia. Nie wpływa na atrakcyjność, funkcję ani zdrowie. Penis nie musi być duży, aby uprawiać seks, siusiu lub rozmnażać się. Rozmiar ma znaczenie tylko na tyle, na ile mu na to pozwolisz. Martwienie się o penisa mniejszego niż przeciętny może pozbawić Cię pewności siebie i wpłynąć na Twoją zdolność do cieszenia się seksem. Ponadto stres i niepokój mogą utrudnić uzyskanie erekcji lub szczytowania.

Czy można zwiększyć rozmiar penisa?

Możesz, ale większość dostępnych metod oferuje jedynie tymczasowe, marginalne zwiększenie rozmiaru. Uważaj na cudowne metody reklamowane w Internecie, takie jak pigułki i olejki, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Oto niektóre z bardziej popularnych dostępnych metod powiększania penisa:

– Pompki do penisa

To urządzenia, które wykorzystują ssanie do wciągania krwi do penisa, powodując, że naczynia krwionośne w penisie stają się – tymczasowo – twardsze i większe. Założenie pierścienia na penisa może pomóc dłużej pozostać krwi w twoim penisie. Oba są zwykle uważane za bezpieczne, gdy są używane prawidłowo.

Przeczytaj:  Obowiązek alimentacyjny - co warto wiedzieć?

– Urządzenia trakcyjne

Urządzenia do wyciągania prącia są najbardziej przydatne do korygowania krzywizn i deformacji prącia, ale mogą zapewnić niewielki, tymczasowy wzrost rozmiaru.

– Ćwiczenia rozciągające

Takie jak masaż do manipulowania tkankami i skórą penisa. Nie ma dowodów popartych naukowo, aby stwierdzić na pewno, czy działają, czy nie.

– Chirurgia i leczenie hormonalne

To jedyne opcje, które mogą osiągnąć trwały wzrost rozmiaru. O ile nie masz zdiagnozowanej choroby lub twój penis mierzy mniej niż 1,5 cala zwiotczały lub 3 cale wyprostowany, większość klinicystów nie zaleca leczenia powiększania penisa.

Jeśli interesuje Cię powiększanie penisa, dobrze jest najpierw porozmawiać z lekarzem. Większość opcji nie została naukowo udowodniona, a każda z nich niesie ryzyko potencjalnie poważnych komplikacji.

Jakiego rozmiaru penisa oczekują kobiety?

Większość badań dotyczących preferencji penisa partnera jest starsza. Według badania większość preferuje partnerów ze średnimi lub nieco ponadprzeciętnymi penisami. Dotyczy to przygód na jedną noc i długotrwałych związków. Badanie pokazuje również, że większość jest zadowolona z rozmiaru penisa swojego partnera.

Jakiego rozmiaru penisa oczekują geje?

Dostępnych jest jeszcze mniej badań na temat preferencji dotyczących rozmiaru penisa mężczyzn gejów. Chociaż nie możemy powiedzieć, jaki rozmiar preferują, badania wskazują, że właściciele penisa, którzy uprawiają seks z innymi właścicielami penisa, mają dokładniejszy obraz rozmiaru penisa niż ci, którzy uprawiają seks z kobietami. Rozmiar penisa wpływa również na pozycję przyjmowaną podczas seksu penetrującego. Ci, którzy uważają, że ich penis jest mniejszy niż przeciętny, są bardziej skłonni do bycia wrażliwym partnerem, podczas gdy ci, którzy uważają się za większych niż przeciętni, częściej przyjmują rolę penetrującą.

Penisy mają różne kształty i rozmiary. Jeśli chodzi o rozmiar, większość z nich mieści się w średnim przedziale — a rozmiar nie ma wpływu na to, co może zrobić, ani na przyjemność, jaką możesz z niego dać i czerpać. Jeśli badania nie dostarczają potwierdzenia, którego potrzebujesz, rozważ rozmowę z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia o swoich obawach. 

Artykuły z kategorii: