Rozstanie to trudny moment w życiu każdego człowieka. Trzeba pozwolić sobie wtedy na przeżywanie gamy trudnych emocji – tłumienie ich w sobie nic nie da. Jednak należy przy tym pamiętać, by nie wyrządzać krzywdy drugiej osobie, nawet jeśli ta osoba nasz skrzywdziła – odwet będzie próżny, będzie oznaczał tylko tyle, że nie panujemy nad własnymi emocjami i nad własnym życiem.

W tym artykule pomożemy Ci zmierzyć się z sytuacją, gdy nie akceptujesz rozstania i uważasz, że nie powinno było ono mieć miejsca. Ten artykuł będzie jednak różnił się od innych artykułów tego typu – gdyż inne artykuły często, mówiąc potocznie, wciskają ściemę, tylko po to, by zyskać zasięgi, lub by osoba zainteresowana nabyła odpowiednią książkę czy kurs. Nasz artykuł będzie inny – gdyż jest pisany przez kobietę. Kobieca perspektywa jest niezbędna w kwestii odzyskania swojej drugiej połówki. Nasz artykuł nie będzie proponował Ci tanich rozwiązań, ale będzie starał się dojść do sedna problemu. Nie będziemy Ci serwować kłamstw, pisząc, że każdy związek da się przywrócić – bo tak nie jest. Są relacje, w których wydarzyło się tak wiele złego, że nie są one w stanie zaistnieć ponownie. Jednak są pewne przypadki, gdzie powrót do siebie jest możliwy. W tym artykule pomożemy Ci przemyśleć Twoje błędy i przeanalizować, czy związek, który się rozpadł, jest możliwy do odbudowania.

Błędy, jakie popełnia się, chcąc odzyskać dziewczynę

Wiele poradników podkreśla, że istnieją pewne klasyczne błędy, które popełnia mężczyzna, pragnąc odzyskać swoją byłą. Czy Ty także popełniłeś jakiś z tych błędów? Wypiszemy najważniejsze z nich:

– Rozpaczliwe proszenie jej, żeby Cię nie zostawiała.

– Przekonywanie jej do siebie na siłę.

– Obietnice zmiany, które nie miały żadnego pokrycia w rzeczywistości.

– Nachalne próby nawiązywania z nią kontaktu telefonicznego.

– Oczernianie jej publicznie, np. na facebooku czy pośród wspólnych znajomych.

Są to rzeczy, które nie przyniosą spodziewanego rezultatu. Będą jedynie wyrazem Twojej frustracji i źle spożytkowanego bólu. Będą ją zdecydowanie bardziej odstraszać niż przyciągać do Ciebie. Jeśli naprawdę cierpisz po jej odejściu, warto, byś skupił się na konstruktywnych sposobach odzyskania jej. Musisz sobie na początku zadać jednak dwa najbardziej podstawowe pytania: czy ona jest tego warta? Czy naprawdę do siebie pasujecie? Jeśli odpowiedź na te dwa pytania jest twierdząca, zapraszamy Cię do dalszej części artykułu – tam dowiesz się, jak konstruktywnie radzić sobie ze stratą i jak zwiększać szanse na odzyskanie swojej ukochanej.

Regularny kontakt

W próbie odzyskiwania byłeś dziewczyny podstawową kwestią jest, byś nie utracił z nią kontaktu. Nawet niewielki telefoniczny kontakt jest na wagę złota. Istotne jest jednak, jak już podkreślaliśmy, byś nie wymuszał tego kontaktu siłą – to ją tylko zniechęci. Ważne, by Twoje próby podtrzymywania kontaktu z nią były taktowne i nie wyglądały na desperackie. Staraj się przedstawiać siebie w dobrym świetle, ale też nie reklamuj się za bardzo – nadmierne uwypuklanie zalet może wydawać się drugiej stronie podejrzane, a nawet śmieszne czy żałosne. Istotne jest, byś nie przedstawiał się jako nieszczęśnik, który zupełnie nie umie poradzić sobie ze stratą. Stwórz wizerunek siebie, który będzie oparty na dobrej higienie dnia i pozytywnych kontaktach z innymi ludźmi.

Przeczytaj:  Pomysł na kolację we dwoje

Realna zmiana

Tym, co rzeczywiście zwiększy Twoje szanse na odzyskanie byłej dziewczyny jest dogłębne przemyślenie powodów, dlaczego Wasz związek się rozpadł i próba wypracowania racjonalnych rozwiązań. Spróbuj bez emocji, na chłodno, odnieść się do argumentów, które ona przedstawiła, zrywając z Tobą. Czy na pewno nie miała racji? Może niektóre z tych powodów były słuszne? Oczywiście są z pewnością przypadki, w których kobieta wysnuwa zupełnie absurdalne argumenty i zarzuty – czy jednak w takim wypadku warto podtrzymywać z nią kontakt i walczyć o to, byście wrócili do siebie?

Jeśli jednak pewne jej zarzuty wobec siebie uznasz za uzasadnione, najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce i doprowadzić do realnej zmiany siebie. Często jest tak, że kobieta wymaga większej wrażliwości na feministyczne kwestie – nawet wtedy, gdy nie uważa się za feministkę. A może Twoja była utożsamiała się z ruchem feministycznym? Wtedy warto zainteresować się tym ruchem, przemyśleć postulaty kobiet, które walczą o swoje prawa. To może wydać Ci się abstrakcyjną radą, ale większa wrażliwość na kobiecą perspektywę może znacząco pomóc Ci w kontaktach z kobietami, jak i w próbach powrotu do swojej byłej.

Realna zmiana Twoich zachowań będzie najlepszym świadectwem tego, że dojrzałeś do powrotu do związku – jeśli macie ze sobą regularny kontakt, jest duża szansa, ze Twoja była to zauważy. To, ze ustabilizujesz się życiowo i będziesz umiał żyć w pojedynkę będzie dowodem Twojej dojrzałości i wartości.

Zmniejszenie ilości seksistowskich zachowań (nawet tych, które wydają się niewinne) jeszcze nikomu nie zaszkodziło – pamiętaj o tym, chcąc wrócić do swojej byłej! Czasem małe przejawy ignorancji mogą pogrążyć Twoje szanse powrotu do niej.

Podsumowanie

W tym artykule staraliśmy się nie mydlić Ci oczu mdłymi i nieprawdziwymi obietnicami o tym, że każdy związek da się odbudować – bo niestety tak nie jest. Są jednak przypadki, gdy możliwy jest powrót do swojej byłej. Są to najczęściej takie sytuacje, w których jesteś w stanie podjąć rzeczywiste kroki w celu realnej zmiany. To, że Ty przyczyniłeś się do rozpadu związku, paradoksalnie może być Twoim atutem – bo teraz to Ty masz w swoich rękach kwestię przemyślenia i zmiany pewnych swoich zachowań. Mamy nadzieję, ze te proste rady zbliżą Cię do możliwości powrotu do byłej. Jeśli jednak zmiana w Tobie rzeczywiście się dokona, a ona tego nie zauważy lub to zignoruje – może warto wtedy jednak skupić się na swoim rozwoju, zamiast na chęci powrotu do niej, a w dłuższej perspektywie: na znalezieniu kogoś, kto jest naprawdę Ciebie warty i obdarzy Cię prawdziwą miłością.

Artykuły z kategorii: