Była dziewczyna nie jest obecną z jakiegoś, konkretnego powodu. Przyczyna rozstania mogła leżeć po stronie partnerki, Ciebie lub wynikała ze wspólnej decyzji. To właśnie przyczyna zerwania stanowi najczęściej odpowiedź na pytanie, czy napisać do byłej dziewczyny i zanim to zrobisz lub zaczniesz zastanawiać się, co do niej napisać zastanów się, czy wypada i czy warto wkradać się do życia kogoś, z  kimś nie wiążą Cię już stałe relacje.

Czy napisać do byłej dziewczyny? Kiedy wypada?

Rozstanie z byłą dziewczyną miało miejsce na skutek wspólnej decyzji? Wasze uczucie i namiętność wygasły, ale pozostaliście w przyjacielskich relacjach? Jeśli nie widujecie się często, ale czasami rozmawiacie i nie unikacie się, spotykając przypadkiem na mieście możesz napisać do byłej dziewczyny z wielu powodów. Jeśli się nudzisz i masz ochotę porozmawiać lub z racji na wspólne znajomości zbliża się impreza, na którą zostaliście zaproszeni oboje nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać i upewnić się, czy z obydwu stron atmosfera jest czysta i nie macie do siebie pretensji. Do byłej wypada napisać jeśli rozstaliście się w przyjaźni, przy okazji urodzin, imienin, jubileuszu w pracy lub z okazji jej ślubu. Złóż oficjalne życzenia, bez emocji i powracaj słowami do łączących Was wcześniej relacji.

W jakich sytuacjach lepiej nie pisać do byłej dziewczyny

Nie pisz do byłej dziewczyny po alkoholu lub innych substancjach, które zaburzają Twoją zdolność logicznej oceny sytuacji. Nie pisz do niej, jeśli rozstaliście się w nieprzyjemnych okolicznościach, pomiędzy Wami narosło poczucie winy, żalu i inne, negatywne emocje. Nie warto pisać do byłej dziewczyny wtedy, gdy to ona zerwała znajomość, szczególnie jeżeli przyczyną tego stanu rzeczy okazał się inny mężczyzna.

Może zauważyłeś, że jej zachowanie zmieniało się od jakiegoś czasu, miałeś podejrzenia, że pisze z innym lub sam nie byłeś do końca szczery i lojalny? Relacje, które zakończyły się w następstwie przykrych wydarzeń i negatywnych emocji nie powinny być podsycane, odgrzewane i rozdrapywane. Odczekaj i zbuduj nową relację, opartą o szczerą rozmowę z dziewczyną i zainteresowanie jej sprawami.

Przeczytaj:  Syndrom DDA – przyczyny, objawy i leczenie

Co napisać do byłej dziewczyny jeśli chcesz odnowić znajomość?

Masz nadzieję, że Wasza znajomość ma szansę się odrodzić? Zepsuła się w wyniku upływu czasu, niezrozumienia lub niedomówień? Jeśli oboje coś do siebie czujecie i masz pewność, że tak jest napisz do niej szczerze i zaproponuj spotkanie. Romantyczna kolacja we dwoje, zorganizowana z pomysłem to świetny sposób na próbę odnowienia znajomości. Zastanawiasz się, co dokładnie napisać do byłej dziewczyny by zechciała dać Ci szansę? Pisz szczerze i w prostych słowach, dokładnie ujmując swoje uczucia.

Zapytaj, czy sądzi podobnie i czy jest szansa na spotkanie, podczas którego porozmawiacie w cztery oczy. Pozwól Jej zdecydować. Jeśli chcesz o Nią zawalczyć, ale nie masz pewności Jej reakcji, bądź ostrożny. Na początek wyślij Jej kwiaty z bilecikiem, w którym znajdzie neutralne pozdrowienia, podpisz go swoim imieniem. Jeśli odezwie się, dziękując za miły gest możesz zacząć działać.

Jak napisać do byłej dziewczyny przy okazji świąt, urodzin lub innych uroczystości?

Niezależnie od przyczyny rozstania wypada napisać do byłej dziewczyny przy okazji świąt lub innych okazji, które zajmują ważne miejsce w Jej kalendarzu. Bądź oficjalny i niezbyt wylewny. Niech Twoje życzenia będą utrzymane w klasycznej, stonowanej tonacji. Unikaj emocji i mówienia o uczuciach. Na końcu zrezygnuj ze słów typu: całuję gorąco, ściskam, by była dziewczyna nie zinterpretowała życzeń w niewłaściwy sposób.

Zastanawiasz się, czy jej ślub z innym mężczyzną jest okazją do złożenia życzeń? Jeśli byliście parą długo i tworzyliście poważny związek, niezależnie od przyczyny rozstania Ona z pewnością tego dnia o Tobie pomyśli. Kobiety są romantyczne i emocjonalne, nawet jeżeli tego nie ukazują. Życzenia od Ciebie sprawią Jej radość i być może będą przyczyną nostalgicznej łezki na policzku. Nie mniej jednak wypada. To zachowanie z klasą, którego nie powstydzi się prawdziwy mężczyzna.

Artykuły z kategorii: