Chociaż wydawać by się mogło, że Pan Młody nie musi szczególnie starać się przy wyborze stylizacji na wesele, to takie przekonanie jest błędne. Nie chodzi tylko o dobór odpowiedniego garnituru czy smokingu, ale również sparowane swojego stroju z odpowiednimi dodatkami, które wyniosą stylizację na wyższy poziom – odpowiadający wzniosłości okazji. Jak wyglądać doskonale podczas najważniejszego dnia w swoim życiu?

Jakie dodatki ślubne dla Pana Młodego?

Podczas ślubnych przygotowań wybór dodatków dla Pana Młodego zdaje się być gdzieś na szarym końcu listy „do zrobienia”: to przecież tylko zawiązanie krawatu i, jeśli mamy ochotę na szczyptę ekstrawagancji, dołożenie do tego spinek do mankietów. Mężczyźni często zbywają próby zadbania o nienaganny wygląd na ślubie, myśląc, że to kobieca domena – a przecież ceremonia skupia się nie tylko na Pannie, ale również na Panu Młodym.

Podczas tak wyjątkowej, niepowtarzalnej okazji warto przyłożyć się nieco, by wyglądać u boku swojej przyszłej żony równie dostojnie. Odpowiednie dodatki sprawią, że całość naszej stylizacji będzie bardziej elegancka, a do tego pozwolą nam wyrazić siebie, swoje upodobania, wrażliwości i gust. Męskie dodatki na ślub to nie tylko krawat i buty: mamy do wyboru muszki, kamizelki, podszewki, spinki do mankietów, piny do marynarek. Oto krótki poradnik na temat tego, jakie dodatki na wesele dobrać do swojego garnituru.

Krawat czy mucha – co wybrać?

Krawat to ponadczasowy męski dodatek, podstawowe akcesorium dobierane do dowolnej formalnej okazji: na śluby, na komunie, na chrzty, na pogrzeby, na bankiety i przyjęcia, do pracy. Jako Pan Młody najlepiej postawić tutaj na elegancką klasykę i nie ryzykować ze zbytnio jaskrawymi kolorami czy gęstymi wzorami. Subtelność i odpowiednia kolorystyka będą tutaj naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Przyjęło się, aby krawat był zwykle o ton ciemniejszy niż garnitur – jeśli więc wybieramy się do ślubu w garniturze innym, niż czarny, to krawat nie powinien być w tym samym kolorze.

Przeczytaj:  Jak zapuścić długie włosy męskie?

Jedwabne, gładkie, jednolite krawaty będą najlepszym wyborem na ślub. Niektórzy jednak chcą zdecydować się na drugą popularna opcję, bardziej formalną muszkę. Co będzie najlepsze, krawat czy mucha dla Pana Młodego? Zależy to przede wszystkim od naszych osobistych preferencji. Mucha zwykle kojarzona jest z większą elegancją, bardziej pasuje jednak do smokingu. Zastanawiając się nad wyborem krawat czy mucha musimy również pamiętać o tym, że do muchy należy dobrać koszulę z krytą plisą zakrywająca guziki. Pod względem wyglądu muchy najlepiej stosować się do tych samych zasad, co w przypadku krawatu – stonowane, ciemniejsze kolory i klasyczne wiązanie.

Inne dodatki na ślub

Nie samym krawatem lub muchą człowiek żyje – Pan Młody ma do wyboru jeszcze inne dodatki ślubne. Poszetka to idealny sposób na dodanie kreacji elegancji i szykowności. Na ślub zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem będzie biała poszetka – decydując się na kolorową lub wzorzystą ryzykujemy zaburzenie spójności naszej kreacji.

Oprócz tego przednią kieszeń marynarki możemy wypełnić złożoną z kwiatów butonierką, pasująca do bukietu panny młodej. Taki wspólny element to doskonały dodatek dla pary młodej. Kolejnym dodatkiem dla Pana Młodego będą spinki do mankietów – klasyczny rodzaj biżuterii pełniący zarówno funkcję praktyczną, jak i ozdobną. W sieci znaleźć możemy wiele różnorodnych rodzajów spinek, od tradycyjnych i prostych w formie po bardziej ekstrawaganckie, nawiązujące do naszych pasji i upodobań. Kluczem jest nie przesadzić – zbyt pstrokata para spinek będzie niepotrzebnie skupiała na sobie uwagę innych.

Artykuł partnera.

Artykuły z kategorii: