Aby stosowanie antyperspirantu przynosiło oczekiwane efekty i było bezpieczne, musisz zwrócić uwagę na kilka szczegółów podczas jego zakupu i używania.
Dzięki antyperspirantom możesz nie tylko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, jaki wydziela pot, ale również ograniczyć namnażanie się bakterii, powstawanie mokrych plam na koszulce i kontrolować nadmierną potliwość. Choć stosowanie tego typu kosmetyków jest powszechne, wciąż wiele osób nieświadomie popełnia pewne błędy, co może wpływać na skuteczność stosowanego produktu, a także podrażniać delikatną skórę pod pachami.
1. Nieodpowiedni moment aplikowania antyperspirantu
Większość osób nakłada kosmetyk po porannym prysznicu. Zdaniem specjalistów, to błąd. Antyperspirant powinno się stosować wieczorem, przed pójściem do łóżka, oczywiście po uprzednim prysznicu lub kąpieli. W ciągu nocy bowiem gruczoły potowe pracują wolniej i preparat może się lepiej wchłonąć. Ponowne mycie, a w razie potrzeby aplikacja antyperspirantu rano zdecydowanie wzmocnią jego działanie. Koniecznie zwracaj uwagę na to, by nakładać antyperspirant na dokładnie osuszoną ręcznikiem skórę.
2. Nadmierna ilość produktu
Jeśli sądzisz, że więcej kosmetyku, lepiej zadziała, jesteś w błędzie. Antyperspirant należy rozprowadzić równomiernie, cienką warstwą na całej powierzchni skóry pod pachami. Jego nadmiar może podrażniać skórę, przez co zmniejszy się jego skuteczność, albo doprowadzi do problemów dermatologicznych, przez które będziesz zmuszony na jakiś czas zrezygnować z antyperspirantów. Zawsze wiec stosuj się do zaleceń na opakowaniu. W przypadku antyperspirantów w sprayu zachowuj też odpowiednią odległość atomizera od skóry podczas aplikacji. Nie zwiększaj także zalecanej dobowej dawki produktu. Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn działający do 48h, możesz stosować go co drugi dzień.
3. Nakładanie antyperspirantu na nieoczyszczoną skórę
Antyperspirant wymaga zawsze aplikacji na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Tylko tak zapewnisz sobie maksymalną skuteczność produktu.
4. Aplikacja antyperspirantu na uszkodzoną skórę
Jeśli zauważyłeś pod pachami jakiekolwiek zmiany, podrażnienie, krosty, wypryski lub skaleczyłeś się przy goleniu, zrezygnuj z antyperspirantu na czas likwidacji problemu. W przeciwnym wypadku możesz go pogłębić, podrażnić skórę, opóźnić proces jej gojenia się.
5. Stosowanie antyperspirantu z alkoholem
Do niedawna trudno było znaleźć w sklepach antyperspirant, który nie zawierał alkoholu. Dziś przemysł kosmetyczny daje nam szeroki wybór. Alkohol niestety wykazuje właściwości wysuszające skórę, a dodatkowo może ją podrażniać.
Chociaż niektórym trudno dziś wyobrazić sobie higieny ciała bez antyperspirantów, ich stosowanie wciąż budzi pewne kontrowersje. Zwracaj uwagę na to, jak oraz w jakiej ilości aplikujesz produkt na swoją skórę, by mieć pewność, że robisz to prawidłowo i zwiększasz efektywność działania kosmetyku. Wybieraj antyperspiranty z dobrym składem, który nie tylko zapewni skuteczne hamowanie wydzielania potu i ewentualnie piękny zapach, ale również zadba o Twoją skórę. Dzięki temu będziesz się mógł cieszyć świeżością oraz pewnością siebie niezależnie od sytuacji, przez cały dzień.
Artykuł sponsorowany.