W przypadku mężczyzn zapuszczanie długich włosów jest trudnym wyzwaniem. Mogą pojawić się gorsze chwile, dlatego odpowiednia motywacja może przydać się na każdym etapie. Jednak warto się podjąć tego zadania i cieszyć długimi włosami, które pozwalają na tworzenie ciekawych fryzur.

Czy mężczyzna może mieć długie włosy?

Choć dawniej mężczyźni mogli nosić długie włosy, to dzisiaj budzi to pewne kontrowersje. Niektórzy wprost mówią, że mężczyzna powinien mieć równo ścięte włosy, co najwyżej średniej długości. Obecnie jednak coraz częściej można spotkać długie włosy u faceta. I to takie, które są dobrze zadbane i wypielęgnowane. A kobiety chętnie zerkają na takich mężczyzn.

Najczęściej na długie włosy decydują się panowie, którym nie brakuje pewności siebie i którzy odnajdują w sobie duszę artysty. Duży wpływ na to miał obraz mężczyzny przedstawiany w filmach i serialach.

Ile trwa zapuszczanie włosów?

Przeważnie włosy rosną 1cm/30dni. Oczywiście, tak wychodzi to średnio, bo u każdego mężczyzny może wyglądać to inaczej. Wiele zależy od genów. Jednak zwykle czeka się około pół roku, by włosy zaczęły być długie. Ten czas należy spędzić na pielęgnowaniu ich oraz skóry głowy.

Pojawia się jednak pytanie: jak przetrwać zapuszczanie włosów? Przecież nie każdy etap jest łatwy, prosty i przyjemny. Dlatego konieczna jest odpowiednia motywacja. Warto postawić sobie cel i się go trzymać, choć czasami będzie trudniej.

Przeczytaj:  Jak zrobić sushi w domu, przepis na udane gotowanie

Zapuszczanie włosów w trzech krokach

Kwestię tego, jak zapuścić włosy męskie, można podzielić na trzy etapy:

  • I etap: długa góra, krótko po bokach

Najłatwiej zacząć od zapuszczania włosów na górze. Będzie to trudny okres i wymagający cierpliwości, ale naprawdę warto. Dobrze jest mieć w łazience lakier lub pomadę do włosów, które pomogą zapanować na pasmami. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niechlujnego wyglądu.

Drugą kwestią jest regularne podcinanie włosów po bokach. Można to robić samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego fryzjera.

Niektórzy mężczyźni dodatkowo decydują się na zapuszczanie zarostu. Długie włosy w połączeniu z długim, zadbamy zarostem prezentują się rewelacyjnie.

  • II etap: długie boki

Kolejnym krokiem jest zapuszczanie boków. Można je zapuszczać od góry i regularnie ścinać dół lub pozwolić im rosnąć „na dziko”.

  • III etap: włosy na górze

Na tym etapie można już cieszyć się wystarczająco długimi włosami. Można je oczywiście zapuszczać dalej oraz udać się do fryzjera, by nadać im odpowiedni kształt.

Podsumowanie

Cały proces zapuszczania włosów u mężczyzn przebiega nieco inaczej niż u kobiet. Należy przeprowadzać go etapami i mieć ogromne pokłady cierpliwości. Nie można liczyć na to, że z dnia na dzień pojawią się długie i piękne włosy. Należy dbać o pasma i pozwalać im swobodnie rosnąć, w odpowiednim momencie ścinać, a przy tym codziennie pielęgnować skórę głowy i same włosy.

Artykuły z kategorii: