Wielu mężczyzn ma problemy z rozpoczęciem wartościowej konwersacji z osobą płci przeciwnej. Sytuacja ta komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy konkretna dziewczyna znajduje się w obszarze zainteresowań miłosnych, co skutkuje wzrostem wewnętrznej presji. Które tematy do rozmowy są najbezpieczniejsze? O czym rozmawiać z kobietą, aby uniknąć niekomfortowego milczenia?

Zacznij od konkretów

Każdą rozmowę warto zacząć w zupełnie neutralny sposób. Spotkanie z dziewczyną zapoznaną poprzez aplikację randkową lub sugar baby można rozpocząć od przedstawienia się i luźnego nawiązania do danego miejsca – kawiarni, pubu lub restauracji. Takie rozwiązanie zdejmuje presję z obu członków rozmowy, co stanowi znakomitą pozycję wyjściową do kontynuowania konwersacji w obrębie bardziej interesujących tematów.

Następnie można wykazać zainteresowanie samą osobą dziewczyny – najłatwiej to zrobić poprzez zapytanie o sposób spędzenia dzisiejszego dnia. Wówczas najczęściej pojawia się odpowiedź dotycząca wykonywania pracy, nauki lub poświęcenia czasu na hobby. To z kolei otwiera niezliczoną ilość wątków, które można kontynuować poprzez ciekawe pytania, stanowiące realną podstawę do zapoznania się. Całość wówczas przebiega w naturalny sposób, a sam mężczyzna może decydować o ukierunkowaniu rozmowy. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby spotkanie miało charakter rozmowy, a nie odpowiedzi na kwestionariusz.

W tym celu każda udzielona przez kobietę odpowiedź powinna wiązać się z odpowiednim ustosunkowaniem, niezależnie od tego, czy dotyczy to rodzaju wykonywanej pracy, zainteresowań, czy też kierunku studiów. Błędem jest natomiast szybkie przechodzenie do pytań o szczegóły poprzednich związków lub stosunek do wybranych kwestii z zakresu relacji damsko-męskich. Te tematy do rozmowy z dziewczyną warto pozostawić na drugie lub trzecie spotkanie, kiedy to cała znajomość stanie się bardziej zażyła.

Pytania do gry w butelkę – o co pytać na imprezach?

Gra w butelkę to zupełnie inna sytuacja, niż prowadzenie rozmowy na pierwszej randce, jednak tutaj również również pojawia się aspekt zadawania pytań. O co wówczas należy pytać przedstawicielki płci żeńskiej? Wszystko zależy od charakteru znajomości, jednak sama gra jest typowa dla imprez w gronie bliskich znajomych.

Przeczytaj:  Chcesz odzyskać dziewczynę? Nie proponujemy tanich rozwiązań

Z tego powodu pytania do dziewczyny, jakie będą kierowane podczas rozgrywki, mogą dotykać bardziej intymnych kwestii. Warto wówczas dowiedzieć się dokładnej liczby dotychczasowych partnerów życiowych, stosunku do kwestii światopoglądowych oraz tytułów ulubionych filmów.

W przypadku bliższych znajomości można posunąć się o krok dalej i zapytać o kwestie, które w środowisku znajomych będą odebrane jako humorystyczne. Konieczność zdradzenia nazwiska osoby, z którą dana dziewczyna regularnie pisze lub przedstawienie szczegółów swojej najgorszej randki w życiu to ciekawe urozmaicenie imprezy, które jednocześnie nie będzie odebrane jako faux pas.

O czym rozmawiać z dziewczyną, którą już się zna?

Znacznie trudniejsze zadanie czeka mężczyzn, którzy poprzez rozmowę chcą wejść w bliższy kontakt ze znaną już pobieżnie osobą. Wówczas pytania o pracę lub uczelnię nie sprawdzą się, dlatego należy ukierunkować swoje działania w zupełnie inną stronę. Tematy do rozmów z dziewczynami – zwłaszcza tymi, które znajdują się w orbicie zainteresowań danego mężczyzny – powinny w mniejszym lub większym stopniu nawiązywać do przedstawicielki płci pięknej.

Świetnym rozwiązaniem będzie pogłębienie znajomości poprzez wzajemne nakreślenie swoich gustów muzycznych lub w formie pytań, które będą nawiązywać do wspólnej przeszłości. Sama kwestia uczęszczania do tej samej szkoły nie wydaje się zbytnio interesująca, jednak stanowi pewnego rodzaju próbę wzbudzenia zainteresowania i zwrócenia na siebie uwagi. Z odpowiedzi kobiety można bowiem wywnioskować zarówno sposób jej podejścia do Twojej osoby, jak i ogólny zarys jej charakteru. Czasami wystarczy czytać między wierszami i zwracać uwagę na drobne wyrażenia oraz mowę ciała. W późniejszym czasie pytania można odpowiednio modyfikować, jednak zawsze najtrudniej jest zacząć – po kilku minutach rozmowa rozkręci się i będzie płynąć!

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem strony.

Artykuły z kategorii: