Wszystko zaczynamy z przyczyn banalnych, marzymy o idealnej, wytrenowanej sylwetce.

Nie łatwo dziś przefiltrować informacje, które w wartościowy sposób przekażą, co jest niezbędne do prawidłowego budowania masy mięśniowej. A jesienny czas jest doskonały na realizację planów własnej przemiany, by latem zaprezentować pierwsze efekty.

Od czego zaczynamy budowę masy?

Zacznijmy od cierpliwości i świadomego podejścia, które jest bardzo ważne na początku naszej drogi do osiągnięcia założonych celów. Dobry plan, który mamy przed sobą jest procesem rozkładającym się na miesiące, a czasem lata. Wymaga od nas pracy i zależy od kilku czynników, oraz predyspozycji indywidualnych. Aby ten plan był dobry i by szybko się nie zniechęcić, wykorzystaj odżywki na masę. By uzyskać szczupłe i równocześnie umięśnione ciało nie wystarczy wejść na bieżnię i biec przed siebie. Konstrukcją własnego planu niech będzie ułożony specjalnie do naszych warunków dostosowany trening. Określenie zapotrzebowania kalorycznego, oraz nadwyżki kalorycznej. By to razem zadziałało, nie pomijajmy, dostarczania białka na masę. Te elementy planu tworzą prosty przepis na uzyskanie przyrostu masy mięśniowej. Jak to pięknie brzmi, sukces.

Zaczynamy dobry plan z odżywkami na masę mięśniową

Jeżeli rozpoczynasz plan z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej oraz zbędnymi kilogramami to należy zacząć od redukcji. Kiedy już to zrealizujesz, lub jesteś typem sylwetki bez nadmiaru poziomu tkanki tłuszczowej, zaczynają się zaprawa. Przystępując do trenowania, rozsądnie jest zacząć od rozciągania, by łatwo wejść na treningi siłowe. Częstotliwość ćwiczeń powinna wynosić od 3 do 5 razy w tygodniu z przerwami, by dać ciału zregenerować się i odpocząć. Ćwiczymy całe ciało i w miarę możliwości wszystkie partie mięśniowe. Pamiętajmy, że podstawą naszych mięśni jest białko, więc dbajmy, by go nie zabrakło,  wprowadźmy suplementy na masę mięśniową, gdy wprowadzimy treningi bardziej zaawansowane na poszczególne partie ciała. Przy budowie mięśni należy dbać o podstawowy składnik, tym bardziej że osoby ćwiczące mają na białko większe zapotrzebowanie od osób niećwiczących.

Przeczytaj:  Dieta wysokobiałkowa: Czym jest i jakie posiada korzyści?

Rozsądnie suplementuj białko w budowie masy mięśniowej

Wskazane jest rozpisanie diety z zapotrzebowaniem kalorycznym i nadwyżką, dobrze będzie też na tym etapie skorzystać z pomocy trenera i dietetyka. Nie zbudujemy mięśni na samych sałatkach. Rozpoczynamy liczenie, by budując masę, nie przyrastała tkanka tłuszczowa, liczymy wszystko, by z czasem stało się to naszym nawykiem. Wprowadzamy odpowiednio zbilansowane białka, węglowodany i tłuszcze. Z biegiem czasu np. ilość białka, jaką mamy suplementować w pokarmach, stanie się oczywista. By, zapewnić sobie odpowiedni dobór składników w tym procesie sięgnijmy po suplementy i odżywki. Dodatki te idealnie uzupełnią niedobory białka, odżywią i jednocześnie dodadzą energii w czasie siłowych treningów. Rola odżywek na masę mięśniową jest niezwykle ważna i niech skłoni nas dla poszukania suplementu odpowiadającego naszym potrzebom, który wzbogaci dietę w niezbędne mikroskładniki.

Na koniec pamiętać trzeba o regeneracji i wypoczynku, by każdy kolejny trening był przyjemnością. W procesie przemiany naszego ciała  wypoczynek jest ważną jego częścią, unikamy w ten sposób wielu urazów, które mogą nas wyeliminować z siłowni na wiele miesięcy.

Artykuły z kategorii: