Każdy blondyn, również ten, który nie ma naturalnie jasnych włosów, lecz farbowane wie, że wymagają one specjalnej pielęgnacji, aby mogły zachować swój blask i zdrowie. Włosy po rozjaśnianiu są niestety bardziej suche, łamliwe i podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Dlatego ważne jest, aby pielęgnować je umiejętnie, odpowiednimi kosmetykami. Poznaj kilka cennych  wskazówek, jak dbać o włosy rozjaśniane:

Wybieraj odpowiednie kosmetyki do włosów rozjaśnianych

Jesteś blondynem? A może właśnie zostałeś wydelegowany po kosmetyki dla swojej drugiej połowy? Podstawą Twojej pielęgnacji powinny być dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów rozjaśnianych i blond. Na rynku dostępne są specjalne szampony, odżywki i maski do włosów rozjaśnianych, które zawierają specjalnie dobrane, odpowiednio zbilansowane składniki nawilżające, regenerujące i chroniące włosy przed żółknięciem i matowieniem. Takie kosmetyki pomogą utrzymać piękny kolor i połysk włosów. W Twojej łazience nie powinno zatem zabraknąć specjalnej odżywki nawilżającej do włosów rozjaśnianych, która nawilża suche i zniszczone włosy oraz nadaje im blasku i miękkości.

Stosuj kuracje nawilżające i odżywcze

Włosy rozjaśniane potrzebują czegoś ekstra, by były stale w doskonałej kondycji inie stały się suche oraz łamliwe. Dodatkowej dawki nawilżenia i odżywienia dodadzą im specjalne maski do włosów rozjaśnianych i blond. Raz w tygodniu warto zastosować głęboko nawilżającą i odżywczą maskę do włosów, która naprawia zniszczone i odżywia łamliwe włosy. Absolutnym hitem jest też specjalna maska do włosów, zawierająca niebieski pigment, który neutralizuje miedziane odcienie farbowanych lub rozjaśnionych włosów i jednocześnie podkreśla ich piękne, chłodne tony. Takie cotygodniowe odżywcze kuracje wzmocnią strukturę włosów i przywrócą im miękkość oraz elastyczność.

Ogranicz używanie suszarki

Wysoka temperatura nie służy żadnym włosom, nie tylko tym rozjaśnianym: gorąco niszczy włosy, sprawiając, że stają się suche, szorstkie i łamliwe. Dlatego najlepiej suszyć włosy na najmniejszej temperaturze i kończyć suszenie chłodnym nawiewem suszarki, lub – jeśli ma się na to czas – dać im samodzielnie wyschnąć. Jeśli chcesz stylizować włosy na gorąco, zawsze też nakładaj wcześniej specjalny kosmetyk termoochronny, który zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami.

Przeczytaj:  Czy przy seksie oralnym można zarazić się HIV?

Chroń włosy przed słońcem, wiatrem i chlorowaną wodą

Wiemy, że stwierdzenie, iż męskie włosy są… delikatne, nie brzmi macho, ale takie sa fakty. Włosy rozjaśniane są osłabione, a zatem o wiele bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, które mogą je wysuszać, matowić i zmieniać ich odcień. Dlatego za wszelką cenę staraj się unikać potencjalnie szkodliwych dla włosów czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, silne słońce czy mróz.

Pamiętaj, by chronić włosy za pomocą nakrycia głowy lub specjalnego kosmetyku z filtrem UV. Na basenie zakładaj czepek, aby uchronić włosy przed chlorem. Unikaj też urazów mechanicznych: wiemy, że masz ogromną krzepę, ale nie szarp włosów podczas czesania i nie trzyj ich mocno w ręcznik po umyciu. Wilgotne włosy są bardziej narażone na urazy mechaniczne. Z tego samego względu nie należy też chodzić spać z mokrymi włosami: ocieranie o poduszkę niszczy ich strukturę i powoduje mikrouszkodzenia. Poza tym włosy podczas spania plączą się, a nawet są wyrywane – szczególnie te dłuższe.

Artykuł partnera.

Artykuły z kategorii: