Większość facetów lubi dobrze pachnieć, czy to w sytuacjach prywatnych, towarzyskich czy zawodowych. Ten efekt zapewniają odpowiednio dobrane perfumy. Jeśli masz wrażenie, że w Twojej kosmetyczce panuje chaos, jest w niej kilka otwartych flakoników, które jak na złość nie chcą się skończyć, a dotychczas używane zapachy już Ci się znudziły, to skorzystaj z naszych wskazówek. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać kupując męskie perfumy.
Jeden zapach na cały rok? Lepiej nie…
Podstawowym błędem popełnianym przez mężczyzn jest używanie tego samego zapachu przez okrągły rok. Pamiętajmy zatem, że perfumy męskie – podobnie jak damskie – mają różny charakter. Ciężkie, intensywne zapachy sprawdzają się jesienią i zimą, z kolei te cytrusowe, dynamiczne i orzeźwiające są lepszym wyborem na lato.
Tym, od czego warto zacząć, jest więc wybranie co najmniej dwóch preferowanych zapachów, których będziesz używać zamiennie w zależności od pory roku.
Na specjalne okazje
W męskiej kosmetyczce musi się znaleźć miejsce na perfumy na specjalne okazje. Mamy tutaj na myśli zapach, po który będziesz sięgać tylko przy okazji wielkich wyjść czy ważnych spotkań biznesowych. Powinien to być zapach intensywny, bardzo elegancki i męski, na przykład drzewny, skórzany czy z nutami tytoniu.
Mając taki zapach zyskasz pewność, że zawsze jesteś przygotowany na specjalne okazje. W dodatku nie znudzi Ci się on tak szybko jak perfumy używane codziennie.
Pozycja zawodowa
Męskie perfumy zwyczajowo dobiera się pod kątem pozycji zawodowej zajmowanej przez mężczyznę. Oczywiście mówimy tutaj o perfumach, których masz zamiar używać przed wyjściem do pracy. Jeśli zajmujesz eksponowane stanowisko, to nie oszczędzaj na zapachu – uwierz, że osoby, z którymi się spotykasz, rozpoznają perfumy dobrej klasy i również przez ten pryzmat będą oceniać Twój profesjonalizm.
Wiek
Nie jest tajemnicą i na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że perfumy powinno się dobierać również do wieku. W przypadku męskich zapachów obowiązuje nieco większa swoboda, natomiast jeśli jesteś osobą młodą, to nie sięgaj po perfumy o nobliwym charakterze, ponieważ byłby to mały „zgrzyt” wizerunkowy.
Analogicznie: panowie w wieku senioralnym powinni przechodzić w kierunku zapachów o stonowanej bazie, eleganckich. Zrezygnuj natomiast z perfum o dynamicznym charakterze, silnie pobudzających, młodzieńczych.
Nie przywiązuj się tak bardzo do jednego zapachu
Jeśli masz swój ulubiony zapach, to świetnie – dzięki temu jest Ci o wiele łatwiej wybierać nowe perfumy, ponieważ możesz pozostać przy podobnej bazie zapachowej. Jednak w pewnym momencie może się pojawić efekt przesytu. Twój zmysł powonienia na tyle przywyknie do danego zapachu, że po prostu przestaniesz go wyczuwać lub, paradoksalnie, zacznie Cię on drażnić.
Stąd radzimy, aby co jakiś czas zmieniać stosowane perfumy, czy to używając ich zamiennie w zależności od pory roku, czy po prostu kupując flakoniki o mniejszej pojemności (wówczas będą się szybciej kończyć, co zmotywuje Cię do częstszego zmieniania zapachów).
Gdzie kupisz oryginalne męskie perfumy?
Akcentujemy tutaj słowo „oryginalne”, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, że perfumy należą do najczęściej podrabianych produktów na świecie. Od podróbek roi się w Internecie, przede wszystkim na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych.
Jak nie dać się naciąć? Podstawowa zasada brzmi: kupuj perfumy w zaufanych miejscach. Niekoniecznie musi to być stacjonarna drogeria czy znana sieć perfumerii. Spokojnie możesz zaopatrywać się w perfumy w drogeriach i perfumeriach internetowych, wybierając te o uznanej renomie, cieszące się zaufaniem klientów i gwarantujące sprzedaż wyłącznie oryginalnych produktów. Takim miejscem jest Super Drogeria, czyli jedna z najlepiej ocenianych drogerii online.
W ofercie Super Drogerii znajdziesz duży wybór męskich perfum czołowych marek, w tym Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Creed, Armani czy Hugo Boss. Zajrzyj na stronę https://www.super-drogeria.pl i sprawdź także korzystne cenowo testery perfum.
Artykuł sponsorowany.